skip to Main Content
663 750 527

ZAAWANSOWANA TECHNIKA, ŁATWA OBSŁUGA – TAK WYGLĄDA NOWOCZESNE ELEKTRODRĄŻENIE.

Wycinarki drutowe na drut molibdenowy fabryki DM-CUT w Pekinie to najlepsze maszyny tego typu na rynku. Charakteryzują się bardzo wysoką precyzją pracy i dokładnością 0,01 mm i większą. Gładkość powierzchni po cięciu to Ra = 0,8 mikrometra i mniejsza.

Maszyny są produkowane w dwóch podstawowych wersjach: DELUX i EKONOMICZNA.

Seria DELUX to maszyny z możliwością wycinania pod kątem +/- 15 st. (30 st. na stożku) lub +/- 30 st. (60 st. na stożku). Silniki osi X,Y,U,V – serwonapędy AC firmy PANASONIC. Liniały pomiarowe o rozdzielczości 0,001 mm w osiach X i Y połączone w jednej pętli z silnikami osi oraz sterowaniem. Prowadnice liniowe THK.

Seria EKONOMICZNA to maszyny bez możliwości wycinania pod kątem lub z małym kątem +/- 3 st. (6 st. na stożku). Silniki krokowe w osiach X,Y,U,V. Pomiar przemieszczenia w osiach na bazie enkodera. W opcjach możliwość wyposażania tych maszyn w pojedyncze elementy maszyn DELUX jak np. serwonapędy w osiach X i Y lub U i V, liniały pomiarowe.

Sterowanie w obydwu rodzajach maszyn jest takie same.

Maszyny są malowane na dwa podstawowe kolory: niebieski lub pomarańczowy. W opcji, za dodatkową opłatą, możemy pomalować maszyny na dowolne kolory.

Przestrzeń robocza może być otwarta lub zabudowana.

Unikatowym osiągnięciem myśli technicznej inżynierów z fabryki DM-CUT w Pekinie są wycinarki drutowe serii HX5. Są to maszyny z obrotowym stołem roboczym lub z obrotowym i uchylnym stołem roboczym. Takie rozwiązania pozwalają między innymi na wycinanie pod dużym kątem z zachowaniem bardzo dobrej gładkości powierzchni Ra= 0,8 i lepszej. Opis tych maszyn poniżej w zakładce SPECJALNE.

Tak wyglądają wycinarki drutowe. Przestrzeń robocza może być zabudowana i niezabudowana. Podstawowe kolory – niebieski i pomarańczowy.

Osie X,Y,U,V poruszane są, w zależności od wersji maszyny, silnikami krokowymi lub serwonapędami AC Panasonic.

Osie U i V w zależności od wersji maszyny, poruszają się na prowadnicach ślizgowych (silniki krokowe) lub na prowadnicach liniowych tocznych (serwonapędy AC Panasonic).

Maszyny mogą być wyposażone w liniały pomiarowe o rozdzielczości 0,001 mm, które są połączone w jednej pętli z silnikami osi X i Y oraz ze sterowaniem maszyny. Tylko nasze maszyny mają takie rozwiązanie!!!

Prowadnice osi X i Y w każdej maszynie to prowadnice liniowe, toczne japońskiej firmy THK lub tajwańskiej P3.

Śruby z podwójnymi nakrętkami, wstępnie naprężone. Kompensacje błędów na śrubach są wprowadzone do sterowania maszyny podczas kontroli jakości w fabryce. Nie ingerujemy w to.

Generator to własna konstrukcja inżynierów DM-CUT. Gwarantuje on stabilną pracę maszyny i bardzo dobrą gładkość powierzchni po cięciu.

Sterowanie maszyny to własny projekt informatyków DM-CUT. Maszyna może wykonywać do 4 przejść. Pierwsze przejście jest zgrubne, pozostałe są wykańczające, tak aby osiągnąć jak najlepszą gładkość powierzchni. Sterowanie ma wiele unikatowych funkcji, które poprawiają pracę maszyny, które dają najlepszy z możliwych końcowy wynik pracy. Np. można wyostrzać naroża w stemplach, można wygładzać „mostek” przy stemplach, można docinać pozostałość przy cięciu otworów i wiele innych funkcji dających przewagę nad sterowaniem standardowym montowanym w innych maszynach.

Oddani tworzeniu najlepszej marki w obróbce elektroerozyjnej.

Seria DELUX:
– maszyny typ TB z możliwością wycinania pod kątem +/- 15 st. (30 st. na stożku) lub typ TC +/- 30 st. (60 st. na stożku);
– silniki osi X,Y,U,V – serwonapędy AC firmy PANASONIC. W opcji w osiach U i V silniki krokowe;
– w osiach U i V prowadnice liniowe toczne. W opcji prowadnice ślizgowe;
– liniały pomiarowe o rozdzielczości 0,001 mm w osiach X i Y połączone w jednej pętli z silnikami osi oraz sterowaniem;
– urządzenie do cięcia aluminium;
– zamknięta obudowa przestrzeni roboczej. W opcji otwarta przestrzeń robocza.

Podstawowe parametry techniczne maszyn seria DELUX:

Seria EKONOMICZNA:
– maszyny typ Z bez możliwości wycinania pod kątem lub maszyny typ T6 z kątem +/- 3 st. (6 st. na stożku);
– silniki krokowe w osiach X i Y;
– osie U i V w maszynach typ Z, podczas pionowania drutu ustawiane ręcznie za pomocą pokręteł;
– silniki osi U i V w maszynach typ T6 krokowe, prowadnice ślizgowe;
– bez liniałów pomiarowych;
– otwarta przestrzeń robocza.
W opcjach możliwość wyposażania maszyn w pojedyncze elementy maszyn DELUX, np. liniały pomiarowe, serwonapędy, urządzenie do wycinania aluminium, zabudowa przestrzeni roboczej.

Podstawowe parametry techniczne maszyn seria EKONOMICZNA:

Maszyny serii DELUX I serii EKONOMICZNEJ mają taką samą budowę, taki sam korpus. Różnica jest tylko w budowie i działaniu osi U i V.

Poniżej zdjęcia pokazujące jak zbudowane są nasze maszyny, jaką mają solidną podstawę, korpus, kolumnę osi Z oraz inne szczegóły konstrukcyjne:

Sterowanie maszyny “DiamondCUT”jest zaprojektowane i wykonane przez informatyków i inżynierów fabryki DM-CUT. Dzięki temu sterowanie “uszyte jest na miarę” dla maszyn DM-CUT i ma szereg unikalnych funkcji, nie spotykanych w żadnej innej, chińskiej wycinarce drutowej.

Sterowanie oparte jest na platformie WINDOWS XP. Połączone jest z programem CAD/CAM CAXA, najpopularniejszym tego typu programem w Chinach, który ma moduł projektowania ścieżek cięcia dla wycinarek drutowych. CAXA przyjmuje pliki zewnętrzne zapisane w rozszerzeniu .dxf wersja R12 lub .dwg wersja R14. Po zaprojektowaniu w CAXA ścieżek cięcia, program zapisuje plik w rozszerzeniu własnym (.iso) i przesyła plik do sterowania maszyny.

Poniżej jeden z ekranów sterowania, ze ścieżką cięcia. Rozpoczęcie cięcia – ikona “Cutting”:

HX5-C Wycinarka drutowa z obrotowym stołem roboczym.

Kliknij na zdjęcie żeby zobaczyć szczegóły.

HX9040m

HX5-BC Wycinarka drutowa z obrotowym i uchylnym stołem roboczym.

Kliknij zdjęcie żeby zobaczyć szczegóły.

HX6325-D800

Cięcie aluminium PA9 (7075) na wysokości 300 mm.

CTWG1000TC – przesuwy w osiach X,Y: 1200 x 1000 mm, kąt +/- 30 st.:

Fabryka DM-CUT oprócz maszyn standardowych może bez problemu wyprodukować maszyny na zamówienie według wymagań klienta. Wysokość cięcia może być np. 1000 mm. Przesuwy w osiach ponad standardowe 1200 x 1000 mm, a nośność stołu roboczego ponad 3000 kg.

Na zdjęciu poniżej maszyna CTWG2210TC o przesuwach w osiach X , Y, Z: 2200 x 1000 x 500 mm. Kąt cięcia +/- 30 stopni. Maszyna składa się z czterech niezależnie ustawionych części: oś X – przesuwa się stół maszyny, oś Y – przesuwa się kolumna osi Z z całym systemem prowadzenia drutu. Podczas instalacji te dwie części zostają ze sobą połączone na wysokości korpusu maszyny. Osobno ustawiony jest pulpit sterowania i szafa generatora.

Przykładowe detale wykonane na wycinarkach drutowych fabryki DM-CUT Pekin:

Maszyna CTWG1000TC. Tuleja wysokość cięcia 500 mm. Waga detalu ok. 300 kg.