skip to Main Content
663 750 527

ZAAWANSOWANA TECHNIKA, ŁATWA OBSŁUGA – TAK WYGLĄDA NOWOCZESNE ELEKTRODRĄŻENIE.

Drążarki wgłębne fabryki DM-CUT Pekin są sterowane CNC (wszystkie osie sterowane numerycznie) lub ZNC (oś Z sterowana numerycznie, osie X i Y ustawiane ręcznie).

W standardowej ofercie fabryka ma jedną drążarkę sterowaną CNC (CTM1680), która jest wyposażona w dwie, pracujące niezależnie od siebie, kolumny drążące.

Najlepsza gładkość powierzchni jaką możemy osiągnąć na maszynach CNC to Ra = 0,1 – 0,2 mikrometra. A na maszynach sterowanych ZNC Ra = 0,4 – 0,6 mikrometra.

Maszyny standardowo są wyposażone w liniały pomiarowe o rozdzielczości 0,001 mm. Silniki we wszystkich osiach to serwonapędy AC Panasonic. Prowadnice liniowe, toczne THK.
Podstawowy uchwyt elektrody jest obsługiwany ręcznie. W opcji maszyna może być wyposażona w dodatkowe osie: A, B i C oraz magazyn na 6 lub 12 elektrod. Uchwyt pneumatyczny to System 3R lub EROWA.
Stół maszyny nieruchomy, granitowy. Stabilna konstrukcja żeliwna.
Sterowanie autorstwa DM-CUT, proste w obsłudze. Pełne orbitowanie, cztery osie pracujące jednocześnie. Możliwość pracy w kodach ISO.

Najmniejsza maszyna CTM350 występuje w dwóch wersjach:

  • wersja ekonomiczna bez możliwości montowania dodatkowych osi i magazynu elektrod, wanna robocza ma otwierane drzwi, stół roboczy jest ruchomy;
  • wersja delux z możliwością montowania dodatkowych osi, magazyn elektrod 6, 12 lub 24 sztuki, automatycznie upuszczane ściany wanny roboczej, nieruchomy stół roboczy, nowoczesny design.

Wersja ekonomiczna i wersja delux drążarki wgłębnej CTM350

Podstawowe parametry techniczne drążarek sterowanych CNC:

Praca drążarek wgłębnych na filmach

Drążarka wgłębna CTM1680 to maszyna sterowana CNC z dwoma, niezależnie od siebie drążącymi kolumnami.
Maszyna może drążyć w detalu o maksymalnej wielkości 2400 x 1400 x 650 mm elektrodami o wadze do 400 kg. Maksymalna waga detalu to 5000 kg.
Dwie kolumny osi Z niezależnie od siebie poruszające się i niezależnie od siebie drążące w detalu. To znacznie przyspiesza pracę nad dużymi formami, gdzie czas drążenia jest bardzo długi. Tutaj oszczędzamy 50% czasu.
Na każdej z kolumn można zamontować oś C, co znacznie podniesie możliwości pracy maszyny. Obniży jednak wagę elektrody do 20 kg na każdej kolumnie.
Maszyna ma wszystkie możliwości mniejszych drążarek wgłębnych sterowanych CNC oprócz wyposażenia jej w magazyn elektrod.

CTM1680 to drążarka wgłębna o bardzo dużych gabarytach i ciężarze ponad 12.000 kg. Dwie niezależnie od siebie pracujące kolumny, dwa generatory ze sterowaniem, każdy dla jednej kolumny.
Podstawą maszyny jest żeliwny korpus na którym umiejscowiony jest stół maszyny. Stół maszyny jest nieruchomy. Ruch w osiach X i Y każda kolumna wykonuje samodzielnie. Prowadnice liniowe, toczne, kulkowe THK. Silniki – serwonapędy w osiach X,Y i Z. Liniały pomiarowe o rozdzielczości 0,001 mm połączone są s silnikami i sterowaniem, pracują w jednej pętli.
Maszyna mimo swoich rozmiarów jest bardzo dokładna i precyzyjna.

Drążarki wgłębne serii ZNC to bardzo proste maszyny. Osie X i Y są ustawiane ręcznie, oś Z jest sterowana CNC. Silnik osi Z serwonapęd AC Panasonic.
Maszyny nie mają możliwości orbitowania i żadnego ruchu bocznego podczas drążenia, tylko ruch osi Z góra-dół.
Standardowo są wyposażone w liniały pomiarowe o rozdzielczości 0,001 mm. Stół jest stalowy, w opcji granitowy.

Podstawowe parametry techniczne drążarek sterowanych ZNC:

Dwie drążarki CTM350 (niestandardowe ustawienie maszyn względem siebie) – produkcja na zamówienie klienta.

Klient zamówił dwie drążarki wgłębne CTM350 wykonane tak, żeby stanęły obok siebie i aby panele sterowania i szafy generatora były ustawione na zewnątrz obydwu maszyn. Inżynierowie fabryki przeprojektowali połączenia elektryczne, blaszane obudowy, rozmieszczenie zbiornika dielektryka i zamówienie zostało zrealizowane.

Fabryka DM-CUT wykona każde zamówienie!