skip to Main Content
663 750 527

Aktualnie na polskim rynku kilku sprzedawców oferuje chińskie wycinarki drutowe. Znamy dokładnie te maszyny, znamy ich możliwości techniczne i wiemy z jaką precyzją mogą wykonywać pracę.

Z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że obrabiarki DM-CUT nie konkurują z żadną chińską wycinarką drutową. Obrabiarki DM-CUT, ze względu na swoją precyzję, dokładność obróbki, szybkość pracy, osiąganą po cięciu gładkość powierzchni, konkurują tylko z maszynami z otwartym obiegiem drutu renomowanych firm. Oczywiście nie dają takich możliwości technologicznych jak maszyny szwajcarskie, japońskie czy niemieckie. Ale są wystarczające do wykonywania precyzyjnych narzędzi, wykrojników, tłoczników i detali produkcyjnych.

Dlaczego maszyny DM-CUT są to droższe od innych, chińskich wycinarek drutowych?

Przyczyna tego jest bardzo prosta. W maszynach DM-CUT, w przeciwieństwie to tanich maszyn, są w większości zachodnie komponenty w tych obszarach, które odpowiadają za precyzję i dokładność pracy maszyny.
W maszynach DM-CUT silniki osi X,Y,U,V to japońskie serwonapędy PANASONIC. Liniały pomiarowe o rozdzielczości 0,001 mm są tajwańskie a prowadnice liniowe, toczne to japońskie THK. Wszystko to jest "sprzężone", za pomocą odpowiednich układów elektronicznych, w jeden system pomiaru przemieszczenia, który zapewnia bezpośredni odczyt przesuwu stołu roboczego.
Tanie maszyny, to chińskie silniki krokowe, chińskie prowadnice ślizgowe i chińskie liniały pomiarowe, które tylko dublują odczyt ze sterowania, nie współpracują z nim w żadnym zakresie.
Sterowanie maszyn DM-CUT jest autorstwa inżynierów fabryki. Jest cały czas doskonalone, rozwijane. Ma wiele opcji, które znacznie poprawiają pracę maszyny, dają jej wiele nieosiągalnych dla innych maszyn możliwości.

Tylko te elementy, to wyższy koszt maszyny o wiele tysięcy dolarów. Ale one powodują, że maszyna jest precyzyjna, a osiągana powierzchnia po cięciu jest bardzo dobra, wystarczająca w 90% warsztatów. Maszyny DM-CUT zaspokajają potrzeby stawiane przez najbardziej wymagających klientów.

Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale tak mają się sprawy. Nie mamy żadnych kompleksów i zapraszamy do sprawdzenia naszych słów – zanim kupicie drogą maszynę znanej marki (obojętnie jakiej) – zróbcie test porównawczy. Wyniki takiego testu będą dla was zapewne dużym zaskoczeniem i dwa razy się zastanowicie, czy wydać np. 80.000 Euro zamiast np. 25.000 – 35.000 USD.

Dwóch rzeczy tylko nie zmienimy:
– nasza maszyna sama nie nawlecze drutu po jego zerwaniu się. Tutaj musi być ingerencja operatora;
– nasza maszyna da po cięciu gładkość powierzchni Ra=0,8 mikrometra.

Jeżeli te dwa ograniczenia nie są dla was najważniejsze, zastanówcie się trzy razy, czy warto wydawać pieniądze na drogie maszyny, jak można taką samą pracę wykonać o wiele taniej. Niech przemówi ekonomia, a nie stereotypy na temat chińskich wycinarek drutowych! Maszyny DM-CUT to najkorzystniejszy na rynku stosunek ceny do możliwości i jakości.

Zastanówcie się też trzy razy, czy warto oszczędzać kilka tysięcy dolarów i w zamian kupić tanią, chińską maszynę, która będzie wolna, nieprecyzyjna i osiągnie powierzchnię po cięciu rzędu Ra=1,25 mikrometra.

Wielkim mitem jest to co powtarzają sprzedawcy tanich chińskich wycinarek drutowych, że one są takie same a nawet lepsze od maszyn DM-CUT. To jest wielkie nadużycie i zwykła nieprawda. Taka sama jest tylko zasada działania tych maszyn, czyli zamknięty obieg drutu.

DM-CUT to bardzo szybki zwrot inwestycji i większa konkurencyjność Waszej firmy.